Puby otwarte zostaną wcześniej

Na Facebooku od wczoraj pojawia się dużo informacji o znoszeniu ograniczeń, a wiele z nich mija się z prawdą, głównie w przypadku otwarcia pubów.

Premier Leo Varadkar na konferencji prasowej zapowiedział, że puby zostaną otwarte wcześniej, ale nie wszystkie. Po pierwsze puby otwierane będą stopniowo i tylko te, które mają zezwolenie na prowadzenie działalności gastronomicznej. Po drugie, obowiązywać w nich będą zasady dystansu społecznego i ograniczona ilość gości. Po trzecie zaś, będzie to dopiero 29 czerwca, a nie jak twierdzi się w informacjach przekazywanych na Facebooku, Twitterze i w innych mediach społecznościowych, w połowie tego miesiąca.

Premier Varadkar i minister zdrowia Simon Harris powiedzieli również, co było już wcześniej zapowiadane, że puby muszą liczyć się też z kontrolami i sprawdzana będzie zarówno ilość przebywających w ich wnętrzach gości, jak i stosowanie się do zasad, określonych przepisami zdrowotnymi.

Szef rządu powiedział również, iż zakaz podróżowania po kraju, zniknie całkowicie do końca czerwca, pod warunkiem, że nie wzrośnie znacząco ilość koronawirusowych zakażeń. Od poniedziałku obowiązywać będzie natomiast zasada, która zezwalać ma na podróżowanie w obrębie hrabstwa zamieszkania.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Mosty powietrzne pom
Bezsensowna akcja za
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish