Puby otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe

W interesie producentów piw leży, aby po pandemii pozostało możliwie najwięcej pubów, więc największy producent piwa w kraju, postanowił wesprzeć ten sektor.

Guinness poinformował, iż przekaże, jako wsparcie pubów w Irlandii 14 mln €, co pomoże im w ponownym uruchomieniu tych miejsc, a jednocześnie będzie realnym wsparciem dla branży, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Uruchomiony przez Guinnessa fundusz, pochodzi z prywatnych środków firmy, a jest zaledwie częścią pieniędzy, jakie uruchomione zostaną na całym świecie.

Właściciel marki, którym jest Diageo, dodał również, że wesprze puby wszędzie tam, gdzie sprzedawane jest piwo Guinness, co zamknie się kosztem 100 mln $, czyli 88,4 mln €. Diageo twierdzi, iż w przypadku Irlandii, ten krok jest bardzo ważny, bo tradycyjne irlandzkie piwo, jest jednym z najczęściej wybieranych w pubach, czyli wsparcie tych miejsc, leży w interesie producenta.

Program wparcia finansowego pubów uruchomiony zostanie wraz z początkiem lipca, a oprócz irlandzkich pubów skorzystać będą mogły z niego bary piwne w Londynie, Nowym Jorku, Edynburgu, Sao Paulo, Szanghaju i Sydney, ale to nie wszystkie miejsca, które doczekają się pomocy finansowej Guinnessa, bo marka obecna jest też w wielu innych miejscach na świecie.

Jednocześnie Diageo zapowiada, że śledzić będzie rozwój sytuacji w sektorze pubów i środki kierować tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, a i nie wyklucza, dodatkowego wsparcia, jeżeli takie okaże się konieczne.


Z szacunków dla branży piwowarskiej wynika, że straty mogą być duże, o ile choćby ¼ z 7000 pubów w Irlandii, nie zostanie ponownie otwarta, gdyż wtedy, sprzedaż Guinnessa mocno spadnie. Mówi się też o kosztach pracowniczych, czyli utracie miejsc pracy, więc i w tym zakresie ważnym stało się, by pomoc finansowa, została uruchomiona w szybkim czasie.

Bogdan Feręc

Źr: Diageo-Guinness

Polska-IE: Udostępnij...
Lotniskowa zasada dw
Przeciwnicy 5G – n
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish