Puby na zapisy

Jak bardzo Irlandia spragniona jest wizyt w pubach, świadczyć może fakt, że w tych, jeszcze przed ich ponownym uruchomieniem, miejsc już nie ma.

Zapobiegliwi, którzy cierpią z powodu zamknięcia ich ulubionych barów piwnych, postanowili zabezpieczyć się na dzień otwarcia pubów i jęli dokonywać rezerwacji. To właśnie stało się ciekawym zjawiskiem na irlandzkiej mapie pubów, bo te, które będą mogły stanąć otworem, kalendarze rezerwacji wypełnione mają już na najbliższe kilkanaście dni.

Z informacji rządu wiemy, że część pubów, które serwują posiłki przekraczające ceną 9 €, już w poniedziałek otworzą swoje podwoje, więc będzie mógł wejść do nich każdy…

…, każdy, kto dokonał wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Obecnie mówi się, że telefony w pubach rozgrzane są do czerwoności, ale pamiętać trzeba, że w przyszłym tygodniu, znalezienie wolnego miejsca w pubie, graniczyć będzie z cudem. Można oczywiście rezerwować stoliki na tydzień rozpoczynający się 6 lipca, ale i w tym przypadku mogą być problemy, głównie w okresie weekendu.

O ile wszystko potoczy się właściwymi torami, reszta pubów otwarta zostanie 20 lipca, ale nie będzie to powrót do przeszłości, bo ograniczeń w nich będzie sporo.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Wyrok poznamy dzisia
Dzisiaj jeszcze ciep
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish