Puby i restauracje bez dystansu społecznego

Właściciele pubów i restauracji chcą, aby zniknęła zasada dystansu społecznego w lokalach, co pozwoli na przyjmowanie większej ilości gości, ale w przypadku, jeżeli rząd wprowadzi przepustki dla zaszczepionych.

Na dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli sektora pubów i restauracji z rządem, taki postulat postawiony będzie oficjalnie, co może być kolejną nowością w najbliższym czasie. Sygnał, że tak powinno się postępować, wysłany został do premiera i wicepremiera już w ubiegłym tygodniu, jednak do tej pory, ani Martin, ani Varadkar, nie odpowiedzieli na tę propozycję w sposób oficjalny. Wicepremier Leo Varadkar stwierdził natomiast, iż jest otwarty na każdą propozycję i każdą zajmie się rząd, o ile będzie ona rozsądna.

Władze związków reprezentujących restauratorów i właścicieli pubów twierdzą natomiast, że skoro do lokali dostęp będą miały osoby zaszczepione, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zasadę dystansu, zlikwidować. Pomoże to właścicielom lokali, a dla gości będzie sygnałem, że wraca normalność, chociaż bardzo wolno.

Co ważne, przynajmniej jeden z ministrów rządu Micheála Martina miał powiedzieć, iż takie rozwiązanie bardzo mu się podoba i z całą pewnością poprze ten wniosek.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Swimming with Olympi
Limity dochodu dla k
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian