Puby chcą otworzyć się w tym samym czasie, co restauracje i kawiarnie

Stowarzyszenie Winiarzy zaproponowało, aby rząd wydał zgodę na otwarcie pubów, wraz z decyzją o uruchomieniu restauracji i kawiarni, a to dlatego, by nie dyskryminować i sprawiedliwie traktować również tę branżę.

The Licensed Vintners Association (LVA) uznało, że rząd powinien zezwolić na uruchomienie pubów wraz z całym sektorem gastronomicznym, gdyż to pomoże przetrwać całej branży i sektorom towarzyszącym. W przeciwnym przypadku wiele pubów, może na stałe zniknąć z rynku, a to doprowadzi do zapaści całego sektora związanego z produkcją, dystrybucją i sprzedażą napojów alkoholowych, w tym branży piwowarskiej. Stowarzyszenie zaznacza, iż ograniczyliby zarówno ilość gości wewnątrz pubów, jak i sprzedaż napojów alkoholowych, co pozwoli na kontrolowanie dystansu społecznego, więc dostosowane będzie do nakazów władz medycznych kraju. Kolejną kwestią, którą podnoszą właściciele pubów, jest fakt, iż większość z nich, serwuje posiłki, więc mogą działać bardziej, jako jadłodajnie, niż miejsca, w których zwyczajowo podaje się piwo.

LVA przekonuje także, że większość pubów posiada licencje restauracyjne i w tych przypadkach, mogłyby działać właśnie w sposób gastronomiczny, a to z całą pewnością wpłynie na poprawę ich kondycji finansowej, podkreślono w piśmie do rządu.

Jeden z punków, jaki zaproponowano pod rozwagę rządowi, mówi nawet o pewnego rodzaju ustępstwach i właściciele pubów, mogą zgodzić się na czasowe odebranie im pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, byle tylko pozwolić na uruchomienie barów. Pełnią szczęścia byłaby jednak zgoda na ograniczoną sprzedaż napojów wyskokowych, jednak nie wiadomo, w jakiej dokładnie formie miałoby się to odbywać.

Propozycje przedstawił dyrektor wykonawczy LVA Donall O’Keeffe, który jest przekonany, że taki format działania pubów, nie wpłynie na podniesienie się ilości zakażeń w Irlandii, więc zachowane będą wszelkie obostrzenia, jakie na czas pandemii zostały wprowadzone.

Bogdan Feręc

Źr: LVA

Polska-IE: Udostępnij...
Holohan: „Nie moż
UE prowadzi niespój
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish