Puby chcą cotygodniowej dotacji

Decyzja rządu o pozostawieniu pubów zamkniętymi, ma swoje konsekwencje, a zdanie wyrażone przez stowarzyszenie reprezentujące właścicieli lokali, może mieć wpływ na późniejsze postępowanie gabinetu.

Jak się dowiadujemy, Licensed Vintners Association (LVA), które reprezentuje właścicieli pubów, wezwało rząd, by ten wspomógł sektor cotygodniowymi dotacjami. Takie działania, jak dodaje LVA, pomogą w przetrwaniu tych miejsc, zapobiegną ich upadkowi, a i będą pomocne w późniejszym ich uruchomieniu.

Stowarzyszenie zaproponowało, aby rząd, każdego tygodnia, wypłacał właścicielom zamkniętych pubów kwotę 1650 €, co uchroni te biznesy przed niewypłacalnością.

Wg LVA, już w końcówce tego miesiąca, jeżeli puby nie doczekają się pomocy ze strony rządu, dziesiątki z nich może zostać zamkniętych na zawsze, co będzie stratą zarówno dla ich właścicieli, kraju, jak i osób, które wcześniej były tam zatrudnione. Fala upadłości ma związek z decyzjami banków, które tylko do końca września wprowadziły moratorium na spłatę kredytów zaciągniętych przez firmy, w tym przez właścicieli pubów.

W związku z przywróceniem okresu spłat rat kredytów, wielu właścicieli pubów, może stanąć przed wizją bankructwa, bo brak wpływów, oznacza brak możliwości spłacania kredytu.

Dyrektor naczelny Licensed Vintners Association Donall O’Keeffe powiedział, że rząd, powinien przyznać pubom specjalne cotygodniowe dotacje, aby pomóc im uporać się z problemami.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Dwa tygodnie przed t
Zdrowie mężczyzn j