Puby będą otwarte ostatnie

Rząd zastanawia się, które z ograniczeń usunąć, jako pierwsze, ale wie, co zapowiedział premier Leo Varadkar, kto najdłużej będzie musiał stosować się do ograniczeń.

Wg premiera Varadkara, miejscami, które najdłużej obejmować będzie zakaz prowadzenia działalności, staną się puby i bary, bo w tych miejscach najtrudniej jest wymusić na gościach stosowanie zasad dystansu społecznego, więc i możliwość zakażeń jest największa.

Co ważne, rząd zgodnie ze swoimi zapowiedziami, przygląda się krajom, które już wcześniej znosiły i nadal znoszą koronawirusowe ograniczenia, a w tym zakresie z dużą obawą patrzy na Niemcy. Właśnie w Niemczech, w chwili, kiedy tamtejszy rząd postanowił zezwolić na otwarcie sklepów, tłumy mieszkańców kraju pojawiły się na ulicach i to pomimo wciąż obowiązujących zasad dystansu społecznego oraz ograniczenia ilości klientów w sklepach. Irlandzki rząd chciałby uniknąć takiej sytuacji, czyli prawdopodobnie, co będzie w zgodzie ze wcześniejszymi zapowiedziami, nasz handel odmrażany będzie stopniowo, by „przyzwyczaić” irlandzkich konsumentów, do działających już sklepów.

W odpowiedzi na sugestie organizacji pozarządowych premier powiedział też, iż gabinet przyjrzy się możliwości rozszerzenia podpór mieszkaniowych, jakie wprowadzono na okres pandemii koronawirusa, ale zaznaczył, iż nie może się obecnie zobowiązać, że zakaz podnoszenia wysokości czynszu i zakaz eksmisji, zostanie rozciągnięty na kolejne miesiące.

Varadkar dodał, iż prace rządowe, które toczą się w szerokim gronie, w tym z udziałem ekspertów nadal trwają i w przygotowaniu jest „mapa drogowa” znoszenia ograniczeń oraz działań osłonowych, jakie mogą obowiązywać w okresie znoszenia zasad izolacji kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Władze zaniepokojon
Widmo głodu zajrzy
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish