Publiczna służba zdrowia w obliczu kryzysu po kryzysie z powodu bezczynności rządu

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane wezwał do natychmiastowego i znaczącego zwiększenia zdolności w naszym publicznym systemie ochrony zdrowia.

Poseł Cullinane powiedział, że nasz system publicznej opieki zdrowotnej nie nadawał się do wypełniania swoich zadań przed pandemią i w ostatnich czasach kuśtykał od kryzysu do kryzysu, a utrzymywany był dzięki bohaterskiej postawie tych, którzy pracują na froncie.

Przemawiając w tej sprawie poseł Cullinane powiedział:

– Pacjenci szpitali czekają na wizytę dłużej niż kiedykolwiek. Ponad 900 000 osób znajduje się na jakiejś formie listy oczekujących na opiekę zdrowotną. Pracownicy są wypaleni, a stanowią nić spajająca naszą służbę zdrowia. Budżet rośnie z roku na rok i niewiele można na to poradzić. W budżecie 2021 złożono wielkie obietnice dotyczące zwiększenia przepustowości, ale nie wszystkie obiecane łóżka ostre, OIOM i środowiskowe zostały dostarczone. Dzięki temu rządowi, obietnice są łatwe, ale dostawa jest słaba i na drugim miejscu. Przed pandemią opóźniona opieka stanowiła poważne wyzwanie dla HSE. Teraz na służbę zdrowia spada tsunami utraconej opieki. Najnowszy cyberatak na HSE pokazał, że przestarzałe systemy informatyczne, na których działa służba zdrowia, nie tylko utrudniają świadczenie opieki zdrowotnej, ale narażają służbę zdrowia, personel i pacjentów na zagrożenia bezpieczeństwa życia. Wpływ cyberataku na systemy był tak poważny, że pacjenci byli narażeni na zwiększone ryzyko kliniczne i opóźnione leczenie. Nie możemy pozostawić naszego publicznego systemu opieki zdrowotnej w tak złym stanie, by działał od kryzysu do kryzysu. W obliczu zbliżającego się wariantu Delta potrzebujemy pilnego planu zwiększenia zdolności, aby nadrobić zaległości w opiece i skrócić listy oczekujących. W najbliższych tygodniach przedstawię kompleksowe propozycje dotyczące skrócenia list oczekujących i lepszego przygotowania służby zdrowia na nadchodzący czas. Potrzebujemy nowego planu i nowego startu. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
W Peru nowy szczep k
Dzień covidowej wol