Pub doczekał się kary

Władze medyczne podjęły decyzję w sprawie sobotnich wydarzeń, a te dotyczą niesławnego już baru Berlin w Dublinie.

Inspektorzy the Health and Safety Authority pojawili się wczoraj w dublińskim pubie Berlin, gdzie przeprowadzili kontrolę, a także rozmowę z właścicielem tego lokalu. Z ustaleń wiemy, iż kontrola przebiegała sprawnie, a właścicielowi, jako dowód łamania zasad, przedstawiono film, na którym zatrudniona tam osoba, wprost z butelki nalewa do ust klientów alkohol.

Udowodniono też, bo to również wynika z filmu, że w pubie, nie stosowano zasad dystansu społecznego, a ten jest wymagany w tego typu lokalach, niewielu klientów miało też na twarzach maseczki, więc były to kolejne punkty, jakie przyczyniły się do wydania jednoznacznej decyzji.

Inspektorzy HSA zadecydowali, że pub, nie może w świetle zebranych dowodów, prowadzić działalności, gdyż w sposób rażący naruszył panujące zasady, co skutkowało decyzją o natychmiastowym zamknięciu tego miejsca.

Właściciel pubu próbował wyjaśnić całe zajście, zapewniał, iż taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy, ale urzędnicy HSA byli nieugięci i pozostali przy swojej opinii.  

Decyzję o zamknięciu tego miejsca z zadowoleniem przyjęło Stowarzyszenie Licencjonowanych Winiarzy, które już wcześniej krytycznie wypowiadało się o wydarzeniach z sobotniego popołudnia, a i zalecili, aby wszyscy właściciele pubów, pilnowali porządku i uczulili obsługę, iż należy zachować odpowiednie zasady i zachowywać się zgodnie z zaleceniami władz medycznych.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Wrócą ograniczenia
Sklepy mogą być za
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian