Przywrócenie zwolnienia z pracy – ostrzeżenie dla pracodawców

Czy jesteś pracodawcą?

Jeśli zwolniłeś pracownika, prawie na pewno wiesz, że pomyślne powództwo przeciwko Tobie przez byłego pracownika może skutkować przyznaniem odszkodowania w wysokości do 2-letniej pensji.

Ale czy wiesz, że istnieją 2 inne środki, które można przyznać, jeśli roszczenie pracownika zakończy się powodzeniem?

Tak, arbiter Komisji ds. Stosunków w Miejscu Pracy, na rozprawie o niesłuszne zwolnienie, może również nakazać przywrócenie lub ponowne zatrudnienie pracownika. Dla niektórych pracodawców może to być najgorszy możliwy wynik.

Nie jest to częstym skutkiem roszczenia o niesłuszne zwolnienie z pracy i najczęściej pracownik zaznacza jedynie pole na formularzu roszczenia WRC, domagając się odszkodowania. W takim przypadku arbiter nie może podjąć decyzji, gdy uzna, że ​​pracownik został niesłusznie zwolniony. Jednak czasami pracownik będzie dążył do przywrócenia na swoje stare stanowisko. Może to zrobić z powodów taktycznych – na przykład może to zachęcić pracodawcę do podjęcia próby zaspokojenia roszczenia, zanim trafi ono na rozprawę do WRC, lub z obawy przed przegraną.

Jednak w innych przypadkach, ze względu na charakter branży lub specjalistyczny charakter pracy, perspektywy zatrudnienia zwalnianego pracownika mogą być słabe. W takim przypadku pracownik może być całkowicie zadowolony z powrotu do swojej starej pracy lub alternatywnego stanowiska w tej samej organizacji, co może być równie złym skutkiem dla pracodawcy, który byłby szczęśliwy, gdyby nigdy więcej nie zobaczył pracownika.

Przeczytaj resztę tutaj.

Z poważaniem
Terry Gorry
http://EmploymentRightsIreland.com

PS. Pomóż mi zostać pierwszą kancelarią adwokacką w Irlandii, która dotrze do 10 000 subskrybentów YouTube?

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: