Przytulanie zmniejsza stres

Najnowsze badanie ujawniło, że przytulanie pomaga w zmniejszeniu stresu, ale tylko u kobiet.

Naukowcy z Niemiec i Holandii przeprowadzili badanie na parach w wieku od 19 do 32 lat, a sprawdzano, jak poranne przytulanie, pomaga zmniejszać stres. Jak się okazało, mężczyźni nie wykazali żadnego wpływu po porannym uścisku, i uznano, że poranne przytulanie pomaga, ale wyłącznie kobietom.

Specjaliści udowodnili też, że wystarczy 20 sekund, aby zmniejszyć poziom stresu u kobiety, co stało się powodem do żartów.

Wypowiadająca się w programie RTÉ psycholog społeczna, która pracuje na Trinity College Dublin, powiedziała, że istnieje wiele badań sugerujących, że przytulanie jest dobre dla znacznie szerszej populacji niż tylko testowany przedział wiekowy 19-32 lat.

Dr Karen Hand dodała w narodowej stacji telewizyjnej, że to naprawdę pomaga ludzkiemu układowi przywspółczulnemu, mówiąc, że przytulanie robi nam to samo, co medytacja, wyciszenie i oddychanie.

Konkludując, dr Hand stwierdziła, że przytulanie jest bardzo dobre na obniżenie poziomu stresu.

*

Czyli wychodzi na to, że mężczyźni to nieczułe samce i żadne tam przytulanie, bo stres to oni mogą zwalczyć, ale nie o poranku i nie przytulaniem. Ciekawe jest, że wystarczy zaledwie 20 sekund, czyli panowie, nie będziemy mogli wyłgać się brakiem czasu. Idąc w drugą stronę, że za krótko, nie będą mogły powiedzieć kobiety, bo naukowo udowodniono, że 20 sekund ma Wam wystarczyć i paszła mnie do garów. 😉

Bogdan Feręc

Źr: RTE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Przerwa na karmienie
Opuszczeni przez ojc
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська