Przystawka ma problemy z fontanną

Zieloni, którzy zaznaczyć chcą swoją obecność w rządzie i parlamencie, zrobią chyba wszystko, by zwrócić na siebie uwagę społeczeństwa i mediów.

Najnowsze działanie Green Party, nie przysporzy im raczej poklasku, a i nie przełoży się na słupki sondażowe, bo chodzi o tak istotną kwestię dla kraju, jaką jest fontanna na jednym z dziedzińców Leinster House. Urządzenie wodne, jakie stanęło w Leinster House, miało być wybawieniem dla strudzonych swoją pracą posłów, a i tworzyć im dobre warunki do pracy, gdyż hałas uliczny, przeszkadzał w tworzeniu lepszego lub gorszego prawa.

Ówcześnie wymyślono, że skoro spokój wybrańcom narodu zakłóca zgiełk ulicy, tenże, trzeba zagłuszyć i ustawiono fontannę. Wodotrysk pojawił się od strony Kildare Street, ale stał się utrapieniem członków Partii Zielonych, którzy twierdzą, że teraz, to pluskająca woda ich rozprasza.

Wielu członków Green Party, a dużej liczby miejsc w parlamencie nie zajmują, jest też poirytowanych stałym przepływem wody i to też zakłóca im senną atmosferę, jaka panuje w Leinster House w Dublinie. Grupa posłów koalicyjnej Partii Zielonych złożyła więc w zarządzie Leinster House skargę na wodne odgłosy i chcą, by fontannę uciszyć.

Jakby tego było mało, poseł Francis Noel Duffy z Green Party, przedstawił ten palący problem na posiedzeniu Houses of the Oireachtas Commission, a uznał za „destrukcyjny element wodny”, który powoduje problemy z koncentracją.

Poseł Dyffy może liczyć na pełne zrozumienie i podejście do sprawy z należną powagą, bo kierownictwo techniczne zapowiedziało, że zbada poziom hałasu i spróbuje problem rozwiązać. Do zakończenia badań i podjęcia decyzji o dalszych krokach, posłowi, jako środek zapobiegawczy, zalecono zamykanie okien.

Tu jednak pojawił się kolejny problem, gdyż poseł koalicyjnej Partii Zielonych, więc nie byle jakiej, uznał, że to kłóci się z przepisami Covid-19, albowiem te, mówią, by pomieszczenia, były intensywnie wentylowane, co wpłynie na zmniejszenie się ryzyka zachorowania na ówże Covid.

*

Jak widać, poseł partii rządzącej, ma wpływ na wiele rzeczy, w tym na wodę fontannianą, a zajmuje się tym za pieniądze podatników.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Wstęp do masowych b
Dlaczego Sinn Féin
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian