Przyjemne temperatury pozostaną z nami przez kolejny tydzień

Mieszkańcy Irlandii wciąż mogą liczyć na dosyć wysokie wskazania termometrów, bo dwadzieścia i więcej stopni, nie będzie niczym dziwnym w kolejnych dniach.

Wg Met Éireann termometry przez cały kolejny tydzień pokazywać będą temperaturę przekraczającą 21 stopni Celsjusza, chociaż nie wszędzie, bo będą rejony, gdzie słupki rtęci zatrzymają się poniżej dwudziestki. Południe kraju przez pierwsze dni tygodnia będzie mogło liczyć natomiast na 23 st. C., ale pojawiać się będzie coraz więcej chmur, a także przelotne deszcze.

Opadów najwięcej ma być na północnych rubieżach Irlandii, a i wrośnie nieco siła wiatru, co zwiastować będzie nadejście pory jesiennej. Co prawda, celtycka jesień gości w kraju już od 1 sierpnia, ale jak do tej pory, raczej niezauważalnie.

Ten tydzień ma stać się również punktem zwrotnym, czyli powracać będziemy powoli do irlandzkich standardów, a to może oznaczać, że zachmurzone niebo, opady i wiatr, staną się stałymi elementami za naszymi oknami.

Przez cały tydzień można spodziewać się również porannych i wieczornych mgieł, a te utrzymywać się będą do wczesnych godzin przedpołudniowych, a wieczorem opar może pojawiać się bardzo wcześnie.

Dobra informacja jest taka, iż także kolejny weekend należeć ma do ciepłych, więc termometry wskażą prawdopodobnie od 17 do 20 stopni Celsjusza, ale to chyba ostatni tak przyjemny koniec tygodnia, albowiem od kolejnego poniedziałku, zapowiadany jest znaczny spadek wskazań termometrów.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Czy rząd przyjmie z
Kasia Marona: W tej
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian