Przez koronawirusa stanieją domy

Instytut Badań Społecznych i Ekonomicznych (ESRI) poinformował, że w jego ocenie, ceny domów spadną, a spowodowane będzie to wpływem pandemii koronawirusa.

Wg ESRI ceny spadać będą do końca przyszłego roku, a ogólnie mogą obniżyć się o 12%, co wynika z analiz, jakie przeprowadzono w zakresie ożywienia gospodarczego i prognoz ekonomicznych na najbliższe 18 miesięcy. Ekonomista ESRI Kieran McQuinn jest zdania, iż po załamaniu cen, te zaczną najpierw odzyskiwać stabilność, a następnie rosnąć, ale tak stanie się w końcówce roku 2021 lub w początkach 2022. Nie jest obecnie jeszcze zupełnie jasne, czy tak się stanie, ale jest to najbardziej prawdopodobny rozwój wypadków.

McQuinn dodał do swojej wypowiedzi, że duży wpływ na rynek budowlany będzie mieć sytuacja z koronawirusem na wyspie, więc m.in. przypuszczalna druga fala zachorowań, co będzie kształtowało zarówno popyt, jak i podaż na rynku zakupu domów i mieszkań.

Wcześniej Federacja Przemysłu budowlanego ostrzegała, że sytuacja może być całkiem inna, czyli ceny domów zaczną rosnąć, o czym informujemy TUTAJ>>>.

Bogdan Feręc

Źr: ESRI

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Armagedo
KOMUNIKAT PRASOWY: P
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish