Przez imigrantów jest mniej turystów

Irlandzkie Stowarzyszenie Restauratorów twierdzi, że liczba turystów zagranicznych odwiedzających Irlandię spadła o prawie jedną trzecią.

Dlatego pojawiło się wezwanie Stowarzyszenia Restauratorów, które skierowane jest do rządu, aby zareagował na tę sytuację i pomógł sektorowi, który istotnie zaczyna odczuwać brak klientów.

Słowa restauratorów potwierdzają też dane płynące z Central Statistics Office, a mówią, że we wrześniu do kraju przybyło 582 100 turystów zagranicznych, co jest wyraźnym spadkiem w porównaniu do sierpnia, kiedy w celach turystycznych w Irlandii pojawiło się 737 600 osób.

To z kolei doprowadziło do sytuacji, w której media społecznościowe, ale też prasę obiegały alarmujące informacje, że szeroko pojęty sektor turystyczny zaczyna mieć problemy z utrzymaniem się na powierzchni. Wielokrotnie pojawiały się też wiadomości, co zaznacza Irlandzkie Stowarzyszenie Restauratorów, iż firmy gastronomiczne, ale i mniejsze hotele zaczynają się zamykać, jednak nie wpłynęło to właściwie w żaden sposób na postępowanie gabinetu.

Ten zaś przekonywał, że uruchomił wiele programów osłonowych dla firm, a niewiele z nich korzysta z takiej możliwości.

Duża część przedstawicieli sektora restauracyjnego jest jednak zdania, że mniejsza ilość turystów spowodowana jest czynnikiem imigracyjnym, więc poważną ilością uchodźców i azylantów w kraju. Co za tym idzie, turyści obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ale i baza hotelowa została zmniejszona przez kwaterowanie w niektórych hotelach uchodźców wojennych z Ukrainy.

Prezentując problem, dyrektor naczelny Restaurant Association Adrian Cummins powiedział, iż spowoduje to kolejne trudności w branży hotelarsko-gastronomicznej, co będzie miało odzwierciedlenie w niedalekiej przyszłości.

Adrian Cummins:

– Dane dotyczące liczby gości odwiedzających ten kraj wywierają efekt domina, jeśli chodzi o kwotę wydatków w restauracjach i kawiarniach oraz na całą branżę turystyczną. Jeśli nie zmienimy scenariusza, będzie to miało również duży wpływ na 2024 rok. Liczba osób odwiedzających Irlandię jest niższa o 32%. To ogromna rozbieżność pod względem tego, gdzie powinniśmy być z punktu widzenia gospodarki i branży turystycznej. Rząd musi się tym natychmiast zająć.

Bogdan Feręc

Źr. Breaking News

Photo by Krisztina Papp on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Będziemy mieć mnie
Premier Varadkar nie