Przerwano testy „szczepionki” na koronawirusa

Astra Zeneca i Uniwersytet Oksfordzki poinformowały o wstrzymaniu testów swojego preparatu, który miał być szczepionką na koronawirusa.

O wstrzymaniu testów informują też władze Meksyku, który ściśle współpracuje z firmą Astra Zeneca, a ta, prowadzi wspólne badania z Oxford University w celu wynalezienia skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, badania na ochotnikach zostały wstrzymane. W oficjalnym komunikacie czytamy, iż powodem jest wystąpienie u jednej osoby, która brała udział w badaniu, niezdiagnozowanej choroby.

To całkiem normalne postępowanie w takich przypadkach, dodaje firma biotechnologiczna, która wdrożyła protokoły bezpieczeństwa.

W związku ze wstrzymaniem testów oczekiwane jest opóźnienie, co przedłuży okres oczekiwania na szczepionkę. Nie wiadomo, na jak długo badania zostały przerwane, ale zostaną wznowione, po dokładnym przebadaniu osoby, i stwierdzeniu, na co zachorował tester z jednej z grup poddanych działaniu potencjalnej szczepionki.  

Do tej pory specyfik testowany był na ponad 20 000 osób w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Meksyku oraz w niektórych państwach Ameryki Południowej.

Bogdan Feręc

Źr: BBC

Polska-IE: Udostępnij
Partia ludzi i dla l
Czy Warszawa dodatko