Przepustki do pubów dłużej niż oczekiwano

Jak twierdził wcześniej rząd, covidowe paszporty, które uprawniają do wejścia do barów, pubów, kawiarni i restauracji, będą obowiązywać tylko o 9 października.

To jednak może być kolejnym nadużyciem słownym gabinetu, który ochoczo przychylił się do propozycji, która mówi, aby okres obowiązywania certyfikatów, rozciągnąć o kolejne dwa tygodnie, czyli przynajmniej do 22 dnia tego samego miesiąca.

W takim przypadku, po 9 października, paszporty szczepień, wciąż byłyby potrzebne, żeby wejść do jakiegokolwiek lokalu gastronomicznego w kraju.

Sprawa wydaje się już przesądzona, bo minister zdrowia Stephen Donnelly, potwierdził takie zamiary gabinetu, co stało się w odpowiedzi na zapytanie parlamentarne posła Fianna Fáil Jima O’Callaghana.

Minister Stephen Donnelly:

– Obecnie rozważane jest rozszerzenie przepisów, o których mówił poseł.

Nie wiadomo też do końca, bo takiej pewności nie dał minister Donnelly, że i inne ograniczenia, które miały zniknąć właśnie 9 października, nie zostaną utrzymane, więc obowiązywać mogą dwa tygodnie dłużej.

Wkrótce Departament Zdrowia złoży odpowiedni wniosek do obu izb irlandzkiego parlamentu, a Oireachtas podejmie decyzję, czy przepisy powinny obowiązywać do 22 października, czy też zniknąć zgodnie z planem, czyli 9 dnia października.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
AIB zmienia zasady p
Możliwe są niedobo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian