Przemysł turystyczny straci 100 000 miejsc pracy

W najnowszym raporcie Irlandzkiej Federacji Hotelarskiej znalazło się stwierdzenie, że w całym kraju, pracę, na stałe, utracić może do 100 000 osób, które zatrudnione są w przemyśle turystycznym.

Federacja jest zdania, że obecnie największy wpływ na tę sytuację ma irlandzki rząd, więc powinien również zająć się wprowadzeniem działań ochronnych, które poprawią sytuację pracowników, ale też hotelarzy i osób zajmujących się turystyką w Irlandii.

Nasilająca się fala zachorowań na Covid-19, będzie kolejnym mocnym uderzeniem w branżę hotelarską, turystyczną i gastronomiczną, a wiele przedsiębiorstw, może po prostu tego nie przetrzymać, więc wraz z ich upadkiem, utracone zostaną miejsca pracy.

Jak dodaje Irlandzka Federacja Hotelarska, niewielkie jest wsparcie dla tego sektora, miejsca pracy nie są przez rząd chronione, więc „zagrożenie utratą stanowisk pracy, jest narastające i wydaje się to nieuchronne”.

Federacja wezwała rząd, aby podjął pilne działania w tej sprawie, pomógł w rozwiązaniu problemu i zajął się pracownikami, którzy niebawem, mogą stać się długotrwale bezrobotnymi.

Hotelarzom wtórują irlandzcy politycy opozycyjni, którzy także sygnalizują ten problem podczas debat w Dáil i podczas wypowiedzi przed kamerami.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Hotels Federation

Polska-IE: Udostępnij
Rząd nie przedłuż
Podniesienie poziomu
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian