Przekroczyliśmy 2 mld €

Dane z tego tygodnia mówią, że Skarb Państwa wydał już na pomoc osobom bezrobotnym ponad 2 mld €, o czym czytamy na oficjalnych stronach Revenue.

Ogółem na wsparcie dla osób korzystających z systemów dopłat do wynagrodzeń i płatności pandemiczne wydano już 2,062 mld €, a w ostatnim tygodniu z dopłat TWSS skorzystało 415 000 osób. Od marca tego roku przez system Temporary Wage Subsidy Scheme przewinęło się już 618 000 osób, które otrzymały z tego tytułu przynajmniej jedną płatność.

W progamie rządu dotyczącym dopłat do wynagrodzeń zarejestrowanych jest obecnie 67 400 pracodawców, z czego ponad 62 800 otrzymało już dotację.

Ogółem od pierwszej fazy odmrożenia gospodarki po pandemii 109 600 pracowników zamknęło swoje płatności PUP, chociaż większość z nich, przeniosła się do systemu dopłat do wynagrodzeń. Ze wszystkich pandemicznych bezrobotnych 144 000 osób podjęło ponownie pracę u swojego dawnego pracodawcy, natomiast 11 400 osób znalazło nową pracę. Z danych wynika również, że w ostatnich tygodniach na stanowiskach subsydiowanych przez rząd, z pracy zwolnionych zostało 24 600 osób i wysłali aplikacje o przyznanie im płatności Pandemic Unemployment Payment.

Bogdan Feręc

Źr: Revenue Commissioners/RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd Martina nie wp
Premier leci do Bruk
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish