Przedstawiciele Fine Gael z Clare i Limerick zobowiązali rząd się do spotkania z Aer Lingus w sprawie lotniska w Shannon

Członkowie Fine Gael z Clare i Limerick w Oireachtas zobowiązali się ze strony An Tánaiste Leo Varadkara, że wraz z ministrem transportu Eamonem Ryanem i minister stanu Hildegardą Naughton będą szukać pilnego spotkania z Aer Lingus w celu odroczenia decyzji linii lotniczej i zamknięcia bazy personelu pokładowego w Shannon.

Grupa Fine Gael składająca się z ministra stanu Patricka O’Donovana; zastępcy Joe Carey i Kieran O’Donnell; oraz senatorów Marii Byrne i Martina Conwaya, odbyli wczoraj po południu pilnie zwołane spotkanie z An Tánaiste Leo Varadkarem, w odpowiedzi na ogłoszenie przez Aer Lingus, że planuje zamknąć swoją bazę personelu pokładowego na lotnisku w Shannon.

Grupa powiedziała:

– Wczoraj po południu pilnie zwołaliśmy spotkanie z An Tánaiste Leo Varadkarem, prosząc o interwencję rządu w związku z planowanym zamknięciem bazy personelu pokładowego Aer Lingus na lotnisku w Shannon. Zamknięcie bazy personelu pokładowego Aer Lingus byłoby ogromnie szkodliwe dla Shannon i całego regionu i oczywiście poważnie wpłynęło na 81 członków personelu pokładowego, którzy przebywają w Shannon od wielu lat. Naszą głęboką troską są przede wszystkim pracownicy w tym najtrudniejszym dniu. To bardzo niepokojący czas dla nich i ich rodzin i zasługują na lepsze traktowanie ze strony linii lotniczych. Na naszą prośbę An Tánaiste Leo Varadkar zgodził się na natychmiastowe spotkanie z Aer Lingus, wraz z ministrem Eamonem Ryanem i ministrem stanu Hildegarde Naughton, szukając możliwości odroczenia tej decyzji. Wszyscy pracownicy, których to dotyczy, są obecnie objęci zasiłkiem dla bezrobotnych w związku z pandemią, więc Aer Lingus nie ponosi tutaj żadnych kosztów wobec personelu. Rozpoczynając ostrożne ponowne otwarcie społeczeństwa, rząd nie ogłosił jeszcze planu ponownego otwarcia dla lotnictwa, a zatem podjęcie takiej decyzji przez Aer Lingus jest przedwczesne. Jesteśmy jednomyślni w naszej opinii, że tę decyzję należy odroczyć, a także oczekujemy od Aer Lingus silnego zaangażowania w odniesieniu do strategicznych tras Shannon – Heathrow i transatlantyckich.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Właściwe leczenie
Środki mieszkaniowe
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian