Przeciwnicy 5G – nasilają protesty

Koronawirus wpłynął na wszystkie dziedziny naszego życia, więc także na przeciwników rozwoju technologii przekazu danych, bo ci, podczas pandemii, pozostawali w domach.

Kiedy kraj zaczął znosić ograniczenia, przeciwnicy technologii 5G ponownie się uaktywnili, więc rośnie w kraju ilość lokalnych protestów, ale i protestujących przeciwnych temu systemowi. Co ważne, światowa pandemia koronawirusa, stała się też dodatkowym argumentem dla przeciwników 5G, bo teraz uważają oni, że specjalnie wtłoczono nas do domów, by bez problemów stawiać maszty i przekaźniki tej „zabójczej” technologii.

Aktualnie duży protest planowany jest w Dublinie, gdzie Three Ireland wystąpiło o wydanie pozwolenia na ustawienie masztu 24-metrowego masztu, ale będzie to sprzeciw przestrzelony, bo osoby, które zablokować chcą tę inwestycję, nie sprawdziły dokładnie, czego dotyczyć ma zezwolenie.

Jak informuje firma Three Ireland, maszt, który stanąć na w Greenhills w Tallaght, będzie przekaźnikiem wykorzystywanym do przesyłu danych w technologiach 2G, 3G i 4G, nie zaś 5G, bo o takiej, nawet nie wspomina się we wniosku o wydanie zezwolenia na jego ustawienie. W związku z tym protest uważa się za bezzasadny, a firma telekomunikacyjna jest zdania, iż Irlandii wytworzony został swoisty zły klimat, który każe oprotestowywać wszystko, co jest związane z rozwojem telekomunikacji. Three Ireland dodaje, że na wyspie mamy też do czynienia z niespójnością działań, albowiem z jednej strony narzeka się na problemy z połączeniami, ich niską jakością, a jednocześnie podejmowane są próby blokowania inwestycji, które przyczynić się mogą do poprawy jakości świadczonych usług.

W Tallaght mamy jeszcze jeden problem, bo protest mieszkańców popierają lokalni politycy, ale tylko w zakresie wysokości masztu, bo ten, szpecić ma widok, czyli będzie wpływał na atrakcyjność okolicy.

Bogdan Feręc

Źr: Three Ireland/The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Puby otrzymają doda
Państwo traci na ba
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish