Provident umarza wszystkie pożyczki irlandzkich klientów

Firma pożyczkowa Provident powiedziała, że umorzyła wszelkie pożyczki swoich irlandzkich klientów, kiedy podjęła decyzję o wycofaniu się z tutejszego rynku.

Największy pożyczkodawca drobnych kwot w kraju stwierdził, że to postępowanie jest bez precedensu, ale woli takie posunięcie, niż przez lata ścigać wierzycieli. Co ważne, klienci Providenta, mogą liczyć też, że zakończenie działalności firmy w Irlandii, zbiegnie się z wycofaniem wszelkich roszczeń wobec nich, więc anulowane zostaną windykacje, a sprawy z sądów o ściganie pożyczkodawcy, wycofane.

Obecnie większość instytucji pożyczkowych stwierdza, że działanie Providenta, jest ewenementem na skalę światową, bo nigdy w przeszłości nie zdarzyło się, by hurtowo anulowano długi klientów.

Sprawa dotyczy tysięcy klientów w Irlandii, którzy zaciągnęli pożyczki w tej firmie, natomiast londyńska siedziba Provident uznała, że będzie to najlepsze rozwiązanie i najmniej kłopotliwe.

Informacje o zakończeniu działalności przez Providneta w Irlandii otrzymali już windykatorzy i agenci działający w imieniu firmy, a do klientów, rozsyłane są informacje, że ich długi zostały anulowane, co stało się 28 czerwca tego roku.

Provident zapowiedział również, że wkrótce zaktualizuje bazy danych historii kredytowych, więc pożyczki i zadłużenia związane z działalnością tej firmy, znikną z Centralnego Rejestru Kredytowego Banku Centralnego Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Awantura na posiedze
Nie uda się unikną
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian