Protokół irlandzki musi być w pełni honorowany i wdrażany

Mówiąc o ogłoszeniu, że negocjacje w sprawie przyszłych stosunków między Unią Europejską a rządem Wielkiej Brytanii będą kontynuowane, przewodnicząca Sinn Féin Mary Lou McDonald powiedziała, że ​​Sinn Féin wspiera wysiłki zmierzające do zawarcia porozumienia i że protokół irlandzki musi być w pełni przestrzegany, jako polisa ubezpieczeniowa na wyspie Irlandii.

Teachta Dála McDonald powiedziała:

– Pozostają poważne trudności, a okno na ratyfikację jakiejkolwiek umowy przed końcem roku, szybko się zamyka. Umowa jest lepsza dla Irlandii niż Brexit bez umowy, ale musimy pamiętać, że jakakolwiek umowa – nie mówiąc już o twardej umowie o wolnym handlu Brexit, będzie niebezpieczna dla Irlandii.

Musimy nadal dbać o to, aby ostateczne porozumienie chroniło interesy ludności Irlandii.

Niezależnie od wyniku tych negocjacji, zasadnicze znaczenie ma pełne poszanowanie i wdrożenie protokołu irlandzkiego. To nasza polisa ubezpieczeniowa na twardą granicę, która chroni porozumienie wielkopiątkowe i całą irlandzką gospodarkę. Ponieważ presja wciąż rośnie, protokół irlandzki, nie może być ignorowany ani przez zespół negocjacyjny UE, ani przez irlandzki rząd.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Garda wybiera osoby,
Minister jest w cią
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian