Protest przed lotniskiem w Dublinie

Przez większą część niedzieli przed lotniskiem w Dublinie odbywał się antymigracyjny protest, co znacznie utrudniło dostęp do lotniska.

Jak powiedziały władze DAA, utrudnienia występowały zarówno na drogach dojazdowych do lotniska, albowiem protest prowadzony był w okolicy ronda dojazdowego, ale i obserwowane były przed oboma terminalami.

Jedyną rzeczą, jaką mogły zrobić władze lotniska, stało się informowanie pasażerów, iż występują utrudnienia w dostępie do portu lotniczego, a wzywano w komunikatach, aby podróżni odlatujący z Dublina, wcześniej rozpoczęli podróż na lotnisko.

W miejscu protestu ruchem kierowała Garda i w miarę możliwości starała się udrożnić przejazd, a także utorować drogę dla aut prywatnych oraz autobusów przywożących, a także odwożących podróżnych. Garda dodaje, że w proteście udział brało kilkaset osób.

Protest zakończył się ok. godziny 15:30 i sytuacja powoli zaczęła się normalizować.

Manifestujący zapowiedzieli jednak, że nie był to ostatni wyraz sprzeciwu z ich strony i planują kolejne akcje tego typu, co wymusić ma na rządzących zmianę podejścia do przyjmowania migrantów, szczególnie osób ubiegających się o azyl na wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Obraz Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Ardfern

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Coraz więcej inform
5000 mniej łóżek