Prostytucja wśród studentów stała się nagminna

Na początku należy zadać sobie pytanie: Co zrobić z ministrem, który twierdzi, że sytuacja na rynku najmu mieszkań zaczyna się stabilizować?

Sex Workers Alliance Ireland (SWAI) jest zdania, że w Irlandii wzrasta ilość studentów, którzy przestali sobie radzić z obciążeniem czynszowym, więc postanowili dorobić, by móc sfinansować najem mieszkania lub pokoju. Niestety ich próby zarobienia odpowiedniej kwoty, kończą się bardzo często niepowodzeniem, a jedyną szansą na odpowiednią ilość gotówki, jest świadczenie usług seksualnych.

Kate McGrew, szefowa SWAI twierdzi, iż grupa młodych ludzi, która rozważa lub już świadczy usługi seksualne, stale się powiększa, a ujawniły to rozmowy McGrew ze studentami.

W związku z tym niepokojącym zjawiskiem należy podjąć natychmiastowe działania, by sytuacja uległa poprawie, więc kraj, nie wychował sobie rzeszy osób, które jedyną szansą, jaką widzą na zdobycie pieniędzy, zarówno teraz, w wieku studenckim, jak i tuż po zakończeniu edukacji, upatrują w prostytucji.

Żal to mówić, ale w Internecie nader łatwo jest też znaleźć ogłoszenia, chociaż nie mówią one wprost, iż studentka, rzadziej student, szuka „sponsora”, który opłaci jej/jemu czynsz. Proponuje się w takich przypadkach spotkania w kawiarni, gdzie omawiane są warunki „sponsoringu”. Tajemnicą poliszynela jest też swoisty rynek studenckich prostytutek, które/którzy, świadczą takie usługi od pierwszych dni na uczelni. 

W tym przypadku winą należy obarczyć wszystkich ministrów budownictwa, którzy zajmowali to stanowisko od 2008 roku, bo to oni, niezależnie od opcji politycznej oraz podjętych lub nie, działań, doprowadzili do takiej właśnie sytuacji. Natomiast samo stwierdzenie, że warunki na rynku najmu mieszkań, stopniowo, ale ulegają się poprawie, jest wierutną bzdurą.

Nadal ktoś sobie życzy ministra budownictwa z Fianna Fáil lub Fine Gael? Jeżeli tak, to w tym kraju, wciąż nie będzie możliwości normalnego najmu mieszkań, a i ceny domów, które zostaną w przyszłości wybudowane, także będą rosnąć.

W prostej linii doprowadzi to do masowych wyjazdów, zarówno w grupie rodzimych mieszkańców wyspy, jak i tzw. elementu napływowego, więc nie będzie potrzebna kolejna fala zarazy ziemniaczanej, by Irlandia opustoszała.

Bogdan Feręc

Źr: SWAI

Polska-IE
Zapomniany Brexit
Studio Dublin – 17
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish