Prosto z Londynu – Alex Sławiński

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji Studia Londyn w Radiu Wnet (wnet.fm).

Startujemy jak co tydzień, w niedzielę o 9 rano polskiego czasu. Jak zwykle będziemy mieli fantastycznych gości.

06.02 minęła rocznica śmierci Romualda Lipko z Budki Suflera. Dla upamiętnienia tej postaci powstała nowa wersja utworu Czas Ołowiu, która będzie miała premierę na naszej antenie. Rozmawialiśmy z Sylwią Kupczyk i Michałem Pietrzakiem, pomysłodawcami i głównymi realizatorami projektu, do którego zaangażowano wiele znanych postaci z polskiej muzyki rozrywkowej.

Zaprosiliśmy także Refinę Wasiak – Taylor, prezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie do przypomnienia postaci Zbigniewa Siemaszko, historyka i pisarza, żołnierza Armii Andersa, postaci znanej i szanowanej wśród londyńskiej polonii, która odeszła od nas kilka dni temu. Mieliśmy również przyjemność porozmawiać z psycholog Pauliną Szkolnik, która opowiedziała o wpływie lockdownu na wychowanie dzieci w UK.

Oprócz gości, tradycyjnie zapoznamy was z najnowszymi wiadomościami z Wysp, a także uraczymy was dużą ilością świetniej muzyki. Oprócz Czasu Ołowiu, poznacie między innymi kilka numerów z drugiego albumu Czesława Kazimierka Time. Utworów, z jego debiutanckiej płyty słuchaliśmy w ubiegłym tygodniu, zaś wywiad z nim dwa tygodnie temu. Mieszkający w Peterborough muzyk właśnie nagrywa trzeci album. Serdecznie zapraszam i życzę miłej niedzieli.

Zapraszam – Alex Sławiński

Radio Wnet>>>

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian