Prośba o pomoc przy zbiorach wysyłana jest do bezrobotnych

Rząd za pośrednictwem Social Welfare i rządowego organu pomagającego znaleźć zatrudnienie Intreo zaczął wysyłać listy do osób bezrobotnych, aby wsparli kampanię Help2Harvest.

Kampania ma na celu pozyskanie pracowników sezonowych do prac przy zbiorze warzyw i owoców, które obecnie są już gotowe, aby trafić na sklepowe półki. Sytuacja z pandemią wstrzymała w dużym stopniu możliwość zatrudniania sezonowej siły roboczej z zagranicy, więc rolnicy i producenci owoców sezonowych, cierpią na brak rąk do pracy.

List wysyłany jest do osób długotrwale bezrobotnych, ale i tych, których działy zatrudnienia zamknięte będą najdłużej, a w informacji prosi się o rozważenie możliwości podjęcia pracy okresowej w rolnictwie.

Wg Departamentu Zatrudnienia aktualnie potrzeba około 800 pracowników, którzy zatrudnieni będą przy zbiorze owoców miękkich i niektórych warzyw, a sama akcja prowadzona jest we współpracy z Departamentem Rolnictwa, Związkiem Rolników i Urzędem ds. Rozwoju Rolnictwa i Żywności, by na bieżąco określać skalę potrzeb.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć irlandzki przemysł rolny swoją pracą, mogą liczyć na minimalne wynagrodzenie godzinowe oraz premie uznaniowe. Praca odbywa się w godzinach od 7:00 do 16:00.

Do tej pory z zaproszenia do pracy w sektorze rolnym skorzystało 27 osób.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Employment

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish