Profesor Mirosław Matyja: Szybka reakcja polskiej TVP

Dzisiaj przeczytałem w polskich mediach następujące i przyznam, że szokujące dla mnie oświadczenie polskiej TVP:

«Potrzebny jest wiarygodny kanał informacyjny w pełni poświęcony tematyce pandemii. Antena referencyjna, której misją powinno być wspieranie rządu, ekspertów i ludzi dobrej woli w walce z koronawirusem…
…Dlatego szczególnie ważna jest uczciwa, profesjonalna komunikacja, za którą pełną odpowiedzialność wraz z poważnymi mediami ponosi polski rząd. Dziś trudno się nie zgodzić z obserwacją, że w sferze komunikacji mamy do czynienia z niebywałym chaosem. Przekaz o dyscyplinie społecznej i koniecznych ograniczeniach w życiu publicznym tonie w masie fake newsów, plotek, teorii spiskowych i zwykłych bzdur.
»

Niesamowicie szybka reakcja polskiej TVP! To co się dzieje w innych krajach już od początku pandemii, dociera dopiero teraz do wiodących prorządowych mediów w Polsce.

TVP chce uczciwej i profesjonalnej komunikacji na temat pandemii.

Czyli TVP przyznaje się do tego, że dotąd nie było w polskich mediach ani uczciwości ani profesjonalizmu? Zauważyli też, że w polskim świecie medialnym panuje chaos?

To gdzie byli dotąd? Nie myślę tylko o okresie pandemii, ale o ostatnich 30 latach. Co tu jeszcze komentować?

Tak więc od dzisiaj w mediach nie będzie chaosu, za to zapanuje uczciwość i profesjonalizm, za co odpowiedzialny będzie polski rząd. Niesamowite!

Ze swojej strony gratuluję polskiej TVP tej dziejowej przemiany. A ja myślałem naiwnie, że nie doczekam tych, jakby nie było, radykalnych i epokowych zmian.

I na koniec pragnę się upewnić: czy mamy już wolne media w Polsce?

Profesor Mirosław Matyja – Matyja Publishing

Polska-IE: Udostępnij
Ryanair podjął dec
Na OIOM-ach nie ma j
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian