Problem szczepień spowodowany przez HSE

Ostatnie kilka dni to problemy z kolejkami do punktów szczepień, a w miniony weekend, tysiące osób, wiele godzin czekało, by wstrzyknięto im dawkę przypominającą.

Do tej pory w HSE pokutowało przekonanie, że po pierwsze do szczepień zgłosi się znacznie mniej osób, a po drugie, iż obecni pracownicy centrów szczepień masowych, podołają zadaniu. To jednak okazało się niemożliwe i to za sprawą samego HSE, które od końca lata, redukowało ilość osób szczepiących i pracowników technicznych.

Jak się obecnie okazuje, w centrach masowych szczepień, pracuje o 1/3 pracowników mniej, więc problemy z szybko przeprowadzanymi szczepieniami, wywołane zostały przez Zarząd Służby Zdrowia, który nie przygotował punktów szczepień w odpowiedni sposób.

To kolejny kamyczek do nieudolności działań HSE w ostatnim czasie, a co ważne, może być wykorzystany w chwili, gdy przed Komisją Zdrowia Oireachtas, stawi się dyrektor generalny HSE dr Paul Reid. Ten tłumaczyć się będzie przede wszystkim z wydarzeń związanych z włamaniem hakerskim do baz danych irlandzkiej służby zdrowia, ale posłowie i senatorowie, mogą zapytać też o ostatnie problemy ze szczepieniami.

W kręgach opozycji zaczyna pojawiać się też opinia, że dr Reid, przestał sobie radzić na zajmowanym stanowisku i możliwe jest postawienie wniosku, o jego odwołanie. To nie pierwsza wpadka zarządu HSE w ostatnich latach, bo tych, było dużo więcej, a opozycja parlamentarna, przygotowuje się już, do ostrego przesłuchania, chociaż nie został jeszcze wyznaczony jego termin.

Dr Reid może natomiast liczyć na wsparcie parlamentarzystów koalicyjnych, chociaż i tutaj nie ma pełnej zgody, czy obecny szef HSE, odpowiednio radzi sobie z zarządzaniem. O ile tylko dwóch członków Komisji Zdrowia, reprezentujących koalicję, wyłamie się z grona popierających dr. Reida, może on stracić stanowisko.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Spotkanie z Temidą
Dublin będzie miał
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська