Problem systemu socjalnego Irlandii, migracji i śmieci – Studio Dublin Tomasza Wybranowskiego z 11 stycznia 2019 roku

Zachowanie tożsamości narodowej poza granicami kraju często okazuje się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać – to jeden z wielu tematów poruszonych w Studio Dublin.

Tomasz Wybranowski i Jan Brewczyński witają w Studiu Dublin. Na sam początek Tomasz Wybranowski nawiązał do zeszłotygodniowej rozmowy, w której krytykował artykuł zarzucający irlandzkiej Polonii zbyt wygórowane oczekiwania zarobkowe.

Bogdan Feręc przedstawił sprawę Polki zamordowanej przez własnego syna siekierą, a także problemów z irlandzkim budżetem. Możliwość niedopięcia się budżetu jest jest wynikiem tamtejszego programu socjalnego. Szef portalu Polska IE opowiedział także o kontrowersjach związanych propozycją przyjęcia migrantów nieprzyjętych przez Maltę, a także o programie mającym pomóc w oczyszczeniu wód wokół Zielonej Wyspy.

Tomasz Wybranowski o odzyskaniu niepodległości przez Irlandię

Alex Sławiński przybliża pomysł wprowadzenia opłat na niemieckich autostradach, a także przedstawił nowe informacje o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Wielka Brytania ma również problem z wprowadzeniem systemu Universal Credit, który ma zastąpić sześć zasiłków. Nowy rok zaczął również obfitować w fałszywe informacje na temat rozwodu w rodzinie królewskiej.

Tomasz Wybranowski o zespole Kodaline, Różach Europy

Reportaż Roberta Kawki o procesie edukacji polskich dzieci w Irlandii.

Radio Wnet – Studio Dublin

Znajdź nas:

Ekspert: Czas zaczą
Motoryzacyjne innowa
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn