Priorytety ministra zdrowia i rządu, nie idą w parze

Minister Zdrowia powiedział o pracy, jaka go czeka, a wyznaczył sobie cztery główne priorytety, jakie przyświecać będą jego najbliższym działaniom.

Wg ministra, ochrona zdrowia mieszkańców Irlandii, będzie wyznacznikiem jego działań, a celami do realizacji w najbliższy miesiącach są: uruchomienie szkół, ponowne pełne otwarcie opieki zdrowotnej, zdrowie publiczne i ochrona miejsc pracy. Stephen Donnelly jest też zdania, iż w zakresie zwalczania koronawirusa, powinien ściśle współpracować z Krajowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego, co pozwoli mu na podejmowanie właściwych decyzji.

Minister Stephen Donnelly:

– Wydaje mi się, że miejsca pracy nie są bezpośrednio brane pod uwagę w kwestii zdrowia publicznego, ale ekonomia i miejsca pracy są również punktem krytycznym, ponieważ druga fala ograniczeń może mieć naprawdę niszczycielskie skutki w całym kraju. Następne trzy tygodnie są naprawdę, bardzo ważne z punktu widzenia ochrony gospodarki, otwierania szkół, otwierania szpitali. Pracodawcy mają do odegrania rolę w upewnianiu się, że wszystkie kontrole zakażeń są w miejscu, a osłony twarzy są używane. Jednak ważniejsze od wszystkiego jest to, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność. Posłuchajmy lekarzy zdrowia publicznego, zakryjmy twarz i przestrzegajmy dystansu społecznego i innych zasad, o które obowiązują.

Mówiąc o trzech hrabstwach, w których zaostrzono środki bezpieczeństwa zdrowotnego, Donnelly powiedział:

– Mam nadzieję, że od północy w tę niedzielę te ograniczenia zostaną złagodzone. To było mniej niż trzy tygodnie wcześniej, ponieważ oczywiście cały czas dowiadujemy się o tym wirusie i staramy się być bardziej ukierunkowani na to, co musi się wydarzyć.

Wsłuchując się w słowa ministra, wychwycimy z całą pewnością, pewną niegodność pomiędzy jego wypowiedzią a kierunkiem, jaki nakreśla rząd. Minister Donnelly, dąży do otwierania kraju, chociaż chce podstawowej ochrony, ale uważa, że powinno stać się to w sposób bezpieczny, natomiast rząd, a może tylko premier i jego partia dąży do wprowadzania kolejnych ograniczeń. Ta niezborność działań i wypowiedzi może przerodzić się wkrótce w jawny „bunt na pokładzie”, co doprowadzi do…

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
W gabinecie nie ma j
To rząd jest winny