Priorytet rządu – powrót do pracy i odbudowa gospodarki

Minister finansów Paschal Donohoe poinformował, co będzie priorytetem nowego rządu, a tym stanie się ponowne pełne zatrudnienie, więc likwidacja bezrobocia i przywrócenie gospodarce świetności.

Przyszły gabinet działać będzie w bardzo trudnych gospodarczo warunkach, stanie przed nim wiele wyzwań, ale wyznaczony został ambitny cel, bo większość osób wrócić ma do pracy w tym roku, a w 2021 , bezrobocie powinno spaść do około 5-6%. Rząd koalicji Fianna Fáil, Fine Gael i Green Party, zapewnić ma też wsparcie dla przedsiębiorców, by pomóc w przywróceniu firm do poprzedniego stanu.

Paschal Donohoe:

– Dziś mamy setki tysięcy naszych współobywateli, którzy budzą się bez pracy lub z pracą, za którą płaci się mniej niż w innym przypadku. Myślę, że ważna w rozpoznaniu wyzwania zarówno gospodarczego, jak i ze społecznego punktu widzenia jest szybkość, z jaką to się stało, oraz skala tego, co się wydarzyło.

Minister Donohoe powiedział jednak, że wyzwania i pomoc mieszkańcom Irlandii to jedno, problemy gospodarcze drugie, ale jest on optymistą oraz ma przekonanie, że w niedługim czasie Irlandia odzyska swoje niedawne jeszcze silne miejsce na gospodarczej mapie świata. Paschal Donohoe powiedział również, że wkrótce będziemy musieli zmierzyć się z jeszcze jednym nieciekawym wydarzeniem gospodarczym, a chodzi tu o Brexit, więc i to zagadnienie stać będzie w czołówce problemów do rozwiązania przez nowy gabinet.

Minister Donohoe zapowiedział, że tuż po połowie roku, trzeba będzie podjąć bardzo trudne decyzje, które wpływać będą na cały kraj.

Bogdan Feręc

Źr: Business Show Webinarium Business & Finance

Polska-IE: Udostępnij...
Dochód podstawowy w
Ceny biletów lotnic
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish