Prezydent zainaugurował budowę mostu w Wilczkowicach Górnych

Nowa inwestycja w Wilczkowicach Górnych (woj. mazowieckie) powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów” w miejscu, gdzie latem 1939 r. otwarto most maciejowicki, zniszczony na początku II wojny światowej. Prezydent przypomniał, że tamten most budowano z myślą o wojnie, a obecna inwestycja ma poprawić sytuację gospodarczą okolicy. 

Zobacz także:Andrzej Duda na terenie inwestycji przeciwpowodziowej w widłach Wisły i SanuPrezydent: Inwestycje to droga, która może nas wyprowadzić z kryzysuPrezydent: Inwestycja na Mierzei Wiślanej ma wzmacniać polską suwerenność

– Dzisiaj mamy zupełnie inny cel: finansowy. W prosty sposób ten most przelicza się na pieniądze. Na pieniądze, które będą płynęły do kieszeni mieszkańców regionu, samorządów, z przyszłych inwestycji, które tutaj będą, z rozwoju gospodarczego, z tego że będzie łatwiej o miejsca pracy po obu stronach Wisły – podkreślił Andrzej Duda. W bliskim sąsiedztwie nowej inwestycji jest jeden z największych pracodawców w regionie – Elektrownia Kozienice.

CAŁA WYPOWIEDŹ PREZYDENTA >>

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Walka z odpadami
Poczta Polska ograni
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish