Prezydent wzywa do stłumienia wirusa [Video]

Prezydent Republiki Irlandii Michael Daniel Higgins wystosował apel do mieszkańców Irlandii, by zrobili wszystko, co w ich mocy oraz zdwoili wysiłki, aby unikać zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Prezydent Michael Higgins:

– Pokonanie wirusa wymaga pozytywnego zaangażowania od nas wszystkich. Powinniśmy się wzajemnie zachęcać, aby wyobrazić sobie światło, które z pewnością wyjdzie ze wszystkich naszych wysiłków, gdy zostaną odnowione i podwojone. Podstawowe wartości solidarności, troski, współczucia i życzliwości pomogą nam postępować zgodnie z wytycznymi i chronić innych w akcie dobrego obywatelstwa. Uważam, że teraz, po ponownym otwarciu naszych szkół, musimy znaleźć nową determinację, by podjąć wysiłki, jak powiedziałby to nieżyjący już John B. Keane, „nasze wszechmoce najlepsze”. Musimy zająć się samotnością doświadczaną przez tych, którzy zostali odcięci od kontaktu z tymi, którzy wcześniej ich wspomagali. Musimy uznać i zająć się utratą praktyk społecznych, ekonomicznych i rekreacji, które były ich związkiem z życiem. Chociaż naruszenia solidarności w naszych wysiłkach na rzecz zwalczania Covid-19 zniszczyły spójność społeczną, obawy dotyczące tych naruszeń nie mogą odrywać nas od naszego wspólnego celu stłumienia wirusa poprzez stosowanie się do zaleceń i wytycznych dotyczących zdrowia publicznego.

W swoim przemówieniu prezydent Higgins wspomniał też o zagadnieniach gospodarczych, więc „troska, musi być głównym celem” naprawy ekonomii wyspy. Prezydent wezwał również mieszkańców wyspy, aby odnosili i komunikowali się ze sobą z uprzejmością i odrzucili język przemocy.

Prezydent Michael Higgins:

– Musimy się wzajemnie zachęcać, wspierać i czerpać z tego siłę. Zgódźmy się wszyscy, że największym aktem uznania, jaki możemy okazać wszystkim tym pracownikom, którzy podejmują ryzyko w naszym imieniu w usługach podstawowych, w dzień i w nocy, jest ponowne podwojenie naszych wysiłków w celu uniknięcia infekcji. Zróbmy to razem.

Pełna treść przemówienia:

Bogdan Feręc

Źr: Áras an Uachtaráin

Polska-IE: Udostępnij
2ND INTERNATIONAL CO
Blask Varadkara przy