Prezydent w Sejmie: Chcę być patronem nowych inwestycji

– Kilka dni temu, patrząc na to, co dzieje się w polskiej polityce, zaproponowałem Panu Premierowi, aby wystąpił o wyrażenie przez Sejm wotum zaufania dla rządu. Po to, by przeciąć ten proces, w którym większości parlamentarnej przeszkadza się w działaniach, które mają prowadzić do zakończenia epidemii koronawirusa i by w sposób sprawny, konsekwentny walczyć ze skutkami kryzysu gospodarczego związanego z pandemią – mówił Prezydent Andrzej Duda w Sejmie po wysłuchaniu wystąpienia Premiera Mateusza Morawieckiego. Premier w czwartek przed południem poprosił Sejm o wotum zaufania do rządu.

Prezydent w oświadczeniu dla mediów podkreślił, że obecny stan wymaga konsekwentnego, spokojnego działania, by ratować miejsca pracy i wzmocnić polskich przedsiębiorców. Zwrócił uwagę, że według światowych agencji, Polska dobrze sobie radzi ze skutkami epidemii, co jest efektem odpowiedzialności Polaków i polskich firm oraz mądrych działań ze strony rządu. Przypomniał, że obecnie realizowane są ambitne projekty inwestycyjne, jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego czy kanału przez Mierzeję Wiślaną, oraz planowane są dalsze inwestycje. – To warunek tego, by Polska mogła się rozwijać – podkreślił Andrzej Duda i zapewnił: – Chcę być patronem tych inwestycji. Wierzę, że będę ich patronem w przyszłości i będę mógł dopilnować, by rząd Zjednoczonej Prawicy te inwestycje zrealizował. 

Andrzej Duda przypomniał, że w środę skierował do Sejmu prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym. – Żeby tym, którzy stracą pracę, pomóc przetrwać ten trudny, ale – mam nadzieję –krótki czas najbliższych kilku miesięcy, kiedy tę pracę odzyskają. Wierzę, że tak się właśnie stanie – dodał. Rano na twitterze, nawiązując do przypadającej dziś rocznicy czerwcowych wyborów w 1989 r., Prezydent napisał: „Solidarność to wartość zawsze aktualna”.

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Myszeida. Utwór Ign
Pracownicy Biedronki
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish