Prezydent: „Polimery Police” to inwestycja o ogromnym zakresie

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności. 

– W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

Ponadto, jak zaznaczył, mimo pandemii koronawirusa, wszystkiego co negatywnie wpływa na rozwój światowej gospodarki, nasze inwestycje są realizowane. – Uważamy, że przez najtrudniejszy czas przeprowadzą nas właśnie ambitne plany, ich zdecydowana realizacja i upartość w ich realizacji, w dążeniu do wytyczonych celów. Wierzę, że te cele osiągniemy – akcentował Andrzej Duda.

„Polimery Police” to jeden z największych projektów inwestycyjnych w branży chemicznej w Europie Centralnej. Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno-surowcową kraju. 


Zobacz także:Wizyta Prezydenta w województwie zachodniopomorskimW październiku 2016 r. Prezydent RP wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH w Zakładach Chemicznych „Police” S.A. Grupy Azoty.

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij...
SPRAWCA ROZBOJU ZATR
Tesco w obliczu bunt
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish