Prezydent na Międzynarodowy Dzień Kobiet

Prezydent Higgins uświetni Międzynarodowy Dzień Kobiet, świętem internetowym, poświęconym kobiecym głosom i talentom.

Prezydent zaprosił niewielką liczbę wybitnych kobiet, aby zjednoczyły swój głos w śpiewie, poezji i myśli, gdy będziemy szanować odwagę, w której zakorzeniony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Internetowa uroczystość zatytułowana została „Ar Aghaidh le Misneach agus le Chéile” (Idąc naprzód z odwagą, razem) jest częścią inicjatywy prezydenta „Samhlaíocht agus An Náisiún”.

Przez całe życie publiczne Prezydent Michael D. Higgins i Sabina Higgins odgrywali aktywną rolę w wielu inicjatywach, które celebrują akty odwagi i determinacji kobiet. Odkąd został głową państwa, prezydent wykorzystywał swoje stanowisko, aby podkreślić niezwykłą rolę, jaką kobiety odgrywają w irlandzkim społeczeństwie i na całym świecie.

Każdego roku prezydent Higgins i Sabina korzystają z okazji obchodzonego 8 marca Międzynarodowego Dnia Kobiet, aby zorganizować wydarzenie mające na celu podkreślenie społecznych, ekonomicznych i politycznych osiągnięć kobiet oraz dołączyć do wezwania do działania w celu zajęcia się utrzymującą się nierównością płci i przemocą wobec kobiety.

W tym roku, w związku z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego obowiązującymi podczas pandemii Covid-19, prezydent Higgins i Sabina Higgins postanowili uczcić ten dzień w nowy sposób: wirtualne świętowanie odwagi kobiet.
 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Áras an Uachtaráin

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Bogdan Feręc: Gospo
Czy budowy zostaną
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian