Prezydent na konferencji antydopingowej WADA 2019

W Katowicach Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracyjnej sesji V Światowej Konferencji Antydopingowej WADA 2019. Podczas trzydniowego spotkania specjaliści dyskutują o walce z nieuczciwym wspomaganiem w sporcie, w planach jest także oficjalne zatwierdzenie wyboru Witolda Bańki (obecnego ministra sportu i turystyki) na prezydenta tej organizacji. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 r. 
 

– Doping jest formą złodziejstwa, formą kradzieży sportowego sukcesu, formą podeptania czyjegoś wysiłku w sposób nieuczciwy – mówił Prezydent Andrzej Duda, otwierając konferencję WADA 2019. Przypomniał, że „walka z dopingiem to także walka o zdrowie i życie sportowców”. CAŁE WYSTĄPIENIE>>

WADA to niezależna fundacja pod przewodnictwem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jej celem jest walka z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych. Regularnie publikuje listę substancji zakazanych i wydaje akredytacje dla krajowych laboratoriów antydopingowych.

Prezydent.pl

Podziel się:

Kilka sposobów na z
Premier: Doganiając
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn