Prezydent Higgins udaje się dzisiaj do Wielkiej Brytanii

Prezydent Republiki Irlandii Michael Higgins udaje się z małżonką do Wielkiej Brytanii, gdzie przez trzy najbliższe dni spotykać się będzie z przedstawicielami tego kraju oraz rodziny królewskiej.

Pierwszym przystankiem będzie Birmingham, a kolejne dwa dni spędzi w Liverpoolu, gdzie spotka się m.in. z księciem Walii Karolem i księżną Camillą. Dzisiaj prezydent Higgins spotka się na przyjęciu zorganizowanym z okazji jego przyjazdu z Radą Miasta Birmingham, a także z gośćmi reprezentującymi tamtejszą społeczność. Michael Higgins złoży również kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 21 zabitych w zamachach osób, które w 1974 przeprowadziła IRA.

Przewidziane jest również spotkanie prezydenta z członkami Stowarzyszenia Irlandzkiego w Birmingham, a to pomogło w zdobyciu funduszy na pomnik ofiar IRA, ale i kultywuje irlandzkie tradycje. Jak donoszą służby prasowe prezydenta, zaplanowane jest również spotkanie z Irlandczykami mieszkającymi w Birmingham, a następnie prezydent Higgins i jego małżonka Sabina udadzą się do Merseyside, gdzie rozpocznie się kolejny etap wizyty.

Wtorek to odwiedziny Instytutu Irlandzkiego na uniwersytecie w Liverpoolu, a także roboczy obiad z przedstawicielami tamtejszego biznesu i kultury, którzy działają na rzecz utrzymania dobrosąsiedzkich stosunków pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią.

Bogdan Feręc

Źr: Press Office Áras an Uachtaráin

Znajdź nas:

Zdrożeją witaminy
Brak przełomu
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn