Prezydent Higgins składa życzenia i zachęca do ustawienia świec w oknach [VIDEO – ENG]

Prezydent Michael Higgins z małżonką w wielkanocnych życzeniach wystosowali apel do społeczeństwa, aby w sobotę o godzinie 21:00 włączyli się do ogólnokrajowej akcji jedności.

Głowa państwa uznała, że to bardzo ważne, aby poprzez ustawienie w oknie świecy, pokazać swoja jedność w obliczu pandemii, ale będzie to też wyrazem podzelowania, oddania hołdu i „zjednoczenia” w trudnych okolicznościach. W swoim wielkanocnym przesłaniu prezydent Higgins nazwał świece, które pojawią się w oknach, „latarnią nadziei w czasach ciemności”, która wskaże nam drogę do wyjścia z tego trudnego okresu.

Prezydent Michael Higgins:

– Irlandczycy proszeni są o umieszczenie światła w swoim oknie jutro, w sobotę przed Niedzielą Wielkanocną, w czas tak ważny w symbolice naszej irlandzkiej niepodległości. Sabina i ja zapalimy latarnię i umieścimy je u drzwi w Aras an Uachtaráin, symbolizując naszą wspólną solidarność i oferując latarnię nadziei w czasie ciemności. Nadchodzące dni mogą być nadal trudne i dla niektórych uważam, że są trudniejsze niż inne, ale jaka to będzie pamięć i dziedzictwo, kiedy wirus przeminie, aby wiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko. Jakże cenna będzie też pamięć, że ratowaliśmy ludzkie życie, które w innym wypadku zostałyby utracone przez współpracę i działanie z zaproponowanymi nam środkami dla dobra wszystkich. Sabina i ja jesteśmy bardzo świadomi bólu i cierpienia, których doświadcza wielu z was. Wiemy również, jak trudno jest na tak wiele sposobów tym, którzy chcieliby być z bliskimi, o których się troszczą, ale których ochrona wymaga trzymania się z daleka. Wysyłam wam życzenia wielkanocne, gdziekolwiek jesteście i życzę wam solidarności, czujności i wytrwałości w tych trudnych czasach, gdy jesteśmy testowani jak już kilka razy w niedawnej historii.

Prezydent Higgins podziękował też wszystkim osobom, które walczą z wirusem na pierwszej linii, ale i zwrócił się do osób, które z powodu koronawirusa straciły bliskich, składając im kondolencje i wyrazy współczucia.

Bogdan Feręc

Źr: President.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Garda ustawia setki
Lato nie pomoże w w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish