Prezydent Higgins otrzymał szczepionkę

Prezydent Michael D. Higgins i jego małżonka Sabina, otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Szczepienie odbyło się zgodnie z planem, jaki nakreślony został przez rząd, a równolatkowie mają po 79 lat. Iniekcji dokonał lekarz rodzinny Higginsów, a prezydent był zadowolony, że nie musiał jechać na szczepienie do szpitala.

Oświadczenie w tej sprawie wydało Biuro Prasowe Áras an Uachtaráin, które w oficjalnym komunikacie stwierdza:

– Nadeszła ich kolej, prezydent Higgins i Sabina byli wdzięczni za otrzymanie w piątek pierwszego szczepienia przeciwko Covid-19 od lokalnego lekarza ogólnego.

Prezydent Higgins już wcześniej deklarował, że nie skorzysta z możliwości i nie zaszczepi się wcześniej, a podda się zabiegowi wstrzyknięcia szczepionki, kiedy jego grupa wiekowa zacznie się szczepić. Michael Daniel Higgins jest w grupie wiekowej 75 – 80 lat, podobnie, jak jego żona. Prezydent powiedział też, że będzie się chwalił tym publicznie, więc szczepienie odbędzie się bez obecności kamer oraz bez reporterów, a i nie pokaże ramienia, w które wstrzyknięto mu wakcynę.

Nie jest też pewne, jaką szczepionkę otrzymał prezydent, ale skoro jest to pierwsza dawka, to będzie to albo produkt Pfizera, albo Moderny.

Bogdan Feręc

Źr: Áras an Uachtaráin

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Wznowienie prac budo
Kobiety będą płac
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian