Prezes POHiD: Wszyscy mamy świadomość braku surowców w kraju

– Wszyscy mamy świadomość już występujących i możliwych w niedalekiej przyszłości braków surowców w kraju – mówi Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Wojna w Ukrainie czyli spichlerzu Europy napędza w Europie Zachodniej zakupy na zapas. Czy Polacy też wykupują ze sklepów towary z długim terminem przydatności do spożycia?  Jak handel radzi sobie z ogromnymi podwyżkami na rynku?

– Wszyscy mamy świadomość już występujących i możliwych w niedalekiej przyszłości braków surowców w kraju. Sieci zrzeszone w POHiD dokładają wszelkich starań i podejmują działania na rzecz zapewnienia stałej dostępności towarów na pólkach sklepowych m.in. poprzez dywersyfikację zaopatrzenia tak jak miała to miejsce w okresie pandemii – mówi nam Renata Juszkiewicz.

Przeczytaj także:

– Odnotowujemy wyższą sprzedaż w kategoriach pieluchy, artykuły kobiece, jedzenie dla dzieci, a także kategorie spożywcze o długim terminie przydatności takie jak mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy mięsne i rybne. Wynika to z chęci pomocy Polaków dla napływających uchodźców oraz kumulowania własnych zapasów. Mimo galopującej inflacji, i wysokich kosztów produkcji, zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw sieci handlowe starają się utrzymać ceny produktów na możliwie najniższym poziome – wyjaśnia prezes POHID.

Biedronka: obserwujemy presję na tworzenie zapasów w domu

Słowa Renaty Juszkiewicz potwierdza dyrektor handlowy sieci Biedronka: Polacy gromadzą zapasy.

Przeczytaj także:

 – Biorąc pod uwagę czynniki związane z wojną w Ukrainie, w ostatnim czasie obserwujemy zwiększone nawet o kilkadziesiąt procent zainteresowanie klientów niektórymi produktami z wydłużonym terminem przydatności. Podobnie jak w czasie pierwszych tygodni pandemii w 2020 roku, obserwujemy presję na tworzenie zapasów w domu. Kontrolujemy sytuację i zapewniamy na bieżąco asortyment, wprowadzając do oferty Biedronki obok znanych marek własnych i producenckich także nowe pozycje od kolejnych dostawców – mówi nam kilka dni temu Michał Gontarz, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

DlaHandlu.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Testy na COVID-19 po
Dieta ketogenna, czy
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська