Premier zarządził obniżkę pensji

W ostatnich dniach opinię publiczną rozgrzał do czerwoności fakt, przyznania wiceministrom istotnej, bo 16-tysięcznej podwyżki płac.

Tuż po ujawnieniu tej informacji, do boju ruszyła opozycja, która zarzucała gabinetowi rozrzutność, a i mówiło się, że jednym odbiera i chodziło tu o obniżanie wysokości zasiłków dla osób bezrobotnych z powodu pandemii, by podnieść wynagrodzenia w gabinecie. Rząd w pewnym momencie próbował się bronić, mówiono, że wynika to z ustawy, ale kluby opozycyjne, nie odpuszczały, co doprowadziło do reakcji premiera.

Micheál Martin zadecydował, iż wszyscy ministrowie jego rządu, spotkają się z natychmiastową obniżką wynagrodzeń o 10%. Szef gabinetu dodał, że obniżka płac w rządzie, obowiązywać będzie wszystkich, więc poczynając od niego samego, a kończąc na ministrach konstytucyjnych i ministrach stanu.

Opozycja przychylnie podeszła do zapowiedzi premiera Martina, jednak zganiła rząd, iż wywołuje takie napięcia i to w dobie kryzysu zatrudnienia oraz rzeszy osób, które utraciły pracę, a także dochody.

Bogdan Feręc

Źr: RTE/The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Czy przekazywanie da
Supermac’s uruchom
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish