Premier zamknie Dublin

Premier Micheál Martin zapowiedział dzisiaj, że jego rząd, podejmie wszelkie decyzje, które gwarantować będą bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców kraju.

Micheál Martin:

– Nie będziemy bać się wdrażać środków specjalnych w Dublinie. Najważniejszą teraz rzeczą w stolicy jest, aby uporać się z wirusem. We wtorek uzyskamy poradę od NPHET i będziemy musieli rozważyć ich rady, aby zmniejszyć liczbę przypadków i wywrzeć presję na wirusa. Nie będziemy bać się wdrożenia środków specjalnych w Dublinie, jeśli to jest droga naprzód… Zrobiliśmy to w Kildare, Offaly i Laois… Wiem, że niektóre hrabstwa mają niewielką liczbę przypadków i rozumiem ten argument, że są różnice, więc te same ograniczenia nie powinny mieć zastosowania w całym kraju.

Premier Martin przypomniał również, że już we wtorek odbędzie się posiedzenie rządu, a na tym przyjęty ma być długofalowy plan walki z koronawirusem, w tym przyjęte środki, jakie gabinet będzie stosował, w przypadku dużej ilości zakażeń w poszczególnych rejonach kraju. Szef gabinetu zaznaczył, że plan będzie elastyczny, a podzielony na pięć poziomów, które oznaczone zostaną kolorami. W projekcie do zasad, jakie charakteryzować będą każdy z poziomów zagrożenia, znajdą się też zalecenia, a te wydawane mogą być dla poszczególnych hrabstw.

Micheál Martin:

– Możemy ocenić sytuację w każdym hrabstwie. Najwyższym poziomem ograniczeń jest wdrażanie środków na poziomie krajowym. Pandemia wywarła straszny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Musimy się na tym skoncentrować… dlatego rozważamy styl życia ludzi i patrzymy na to w kontekście sportu i kultury, musimy zrobić też wyjątki i dostosować plany dla niektórych sektorów w kraju.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Unia Europejska wyta
SZCZĘŚLIWY FINAŁ