Premier potwierdza. Blokady będą wracać

Premier Micheál Martin potwierdził wcześniejsze doniesienia o możliwości wprowadzania częściowych blokad, które obowiązywać będą w wybranych obszarach.

Wg szefa rządu, już wkrótce może być niezbędne, aby niektóre rejony kraju, doczekały się zaostrzenia zasad bezpieczeństwa zdrowotnego, a to oznacza, że wracać będą obostrzenia, a także możemy mieć do czynienia, z zapowiadanymi wcześniej blokadami miast lub powiatów, a nawet całych hrabstw. Premier Martin jest przekonany, iż taki środek zapobiegawczy, może być niezbędny, by chronić mieszkańców wyspy, a jednocześnie da możliwość jej nieprzerwanego działania, nawet przy punktowym wzroście zakażeń.

Powodem, dla którego rząd decydować będzie o lokalnym zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa, stanie się znaczny wzrost zakażeń na wybranym terenie i tylko taka zasada ma obowiązywać, jako kryterium wprowadzenia np. blokady.

Premier Micheál Martin powiedział również, że już teraz obserwuje się wzrost wskaźnika infekcji, ale nie jest on na tyle wysoki, by wprowadzać ograniczenia, które pojawiały się w początkach pandemii. Premier zaapelował też do społeczeństwa o stosowanie się do wszelkich zaleceń, jakie obowiązują na terenie kraju, co pomoże w ograniczeniu ilości zakażeń i powstrzymywać będzie przenoszenie się wirusa.

Premier Martin dodał, iż rozumie, że powrót ograniczeń, może wywoływać falę niezadowolenia społecznego, ale uznał, że taki środek może być konieczny do walki w koronawirusem i rząd realizować będzie swoje zadania, więc również chronić mieszkańców wyspy, wszelkimi dostępnymi sposobami.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Niebawem zdrożeje p
Dobry czas na zakup