Premier: „Picie w miejscach publicznych, nie jest nielegalne”

Dzisiaj w Dáil premier Leo Varadkar wywołany został do odpowiedzi przez posła niezależnego Michaela Healy-Rae, który pytał o legalność spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Już wkrótce zostaną otwarte niektóre puby, powiedział Healy-Rae i wtedy osoby, które kupią sobie kufel Guinnessa lub szklaneczkę whisky, a tę będą chciały wypić poza barem, mogą spotkać się z karą, którą nałoży na nich policja.

Premier Leo Varadkar odpowiedział posłowi, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ:

 – Picie alkoholu poza pubem i w miejscach publicznych, nie jest nielegalne. Wypicie kufla piwa, dwóch, czy nawet trzech lub drinka, w miejscu publicznym, nie spotka się z karą. Inaczej będzie, jeżeli w tymże miejscu publicznym znajdować się będzie osoba pijana lub wprowadzająca zamieszanie, wtedy powinna liczyć się z jakąś formą kary.

Premier przypomniał, że przestępstwem jest upijanie się w miejscach publicznych, o czym mówi ustawa o porządku publicznym z 1994 roku, ale w dokumencie wspomina się też o stwarzaniu zagrożenia dla siebie i innych, za co można narazić się na konsekwencje prawne. Premier dodał, że nie ma obecnie innych przepisów krajowych, zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych, ale każda z władz lokalnych, może wprowadzać własne przepisy porządkowe dotyczące picia alkoholu poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Bogdan Feręc

Źr: Oireachtas TV

Polska-IE: Udostępnij...
Centra handlowe zmie
TROJE ŚWIĘTOCHŁOW
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish