Premier oskarżony o lekkomyślność

Niedawno premier Micheál Martin zapowiedział, że prawdopodobnie uda się z tradycyjną wizytą z okazji Dnia Świętego Patryka do Waszyngtonu, za co właśnie został skrytykowany.

Poseł niezależny Mattie McGrath, który stał się wyrazicielem opinii wielu posłów opozycji, powiedział, że plany premiera Martina względem „wycieczki” do Waszyngtonu są lekkomyślne. Wg posła, Martin mówi jedno, a chce zrobić coś całkiem innego, bo przekaz jest taki, aby społeczeństwo ściśle trzymało się jego zarządzeń, a sam premier, poleci za wielką wodę.

To nie spodobało się dużej części posłów, którzy stwierdzili, że rząd, w tym premier, również musi stosować się do zaleceń i ograniczeń, więc podróż do USA, nie należy do podróży niezbędnych.

Poseł niezależny podał też statystyki podróżnych, jacy pojawiali się w styczniu w Irlandii, co dodatkowo uderzyło w szefa gabinetu. Otóż Mattie McGrath stwierdził, iż na dublińskim lotnisku, pewnego dnia po połowie stycznia, 53% pasażerów stanowili ci, którzy powracali z wakacji, więc nie z podróży niezbędnych. Kiedy rząd wprowadził przepis, a ten zakazuje właściwie podróżowania w celach wypoczynkowych, również premier, jako mieszkaniec Irlandii, musi dostosować się do prawa, które sam ustanowił.

Mattie McGrath:

– To nie jest dobry przykład i nie powinno się postępować w innych sposób, niż próbuje się to wymusić na społeczeństwie. Podążanie za pomysłem podróży do Białego Domu w Dniu Świętego Patryka w 2021 r. jest całkowicie nieodpowiedzialne, ponieważ globalna pandemia wywołuje zamieszanie. Rząd ogranicza wolności obywateli irlandzkich, samemu planując wystawną i pełną sprzeczności podróż.

Poseł McGrath skwitował swoją wypowiedź słowami, które odniósł do postępowania premiera Martina:

– Zasadniczo chodzi o robienie tego, co mówię, a nie robienie tego, co robię.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Jak uniknąć ceł p
Gabinet wprowadził
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian