Premier odcina się krytykom

W ostatnich dniach gazety nieprzychylne formacji Fianna Fáil, szeroko rozpisywały się o sondażowej niepopularności Micheála Martina, jednak ten dał wyraz temu i odciął się swoim krytykom.

W jednej z wypowiedzi Martin stwierdził, że nie interesuje go popularność w sondażach i dobre lub złe oceny jego osoby, bo będzie pracował na rzecz kraju, a swoim postępowaniem udowodni, że niskie poparcie, nie będzie szło w parze z wynikami rządu, o czym jest przekonany.

Micheál Martin:

– Nie obchodzi mnie to, czy jestem popularnym premierem, czy nie.

Te słowa wywołały prawdziwą lawinę komentarzy w mediach społecznościowych i fora internetowe zawrzały, a wiele ze wpisów mówiło, iż nowy premier wykazał się arogancją, która jest potwierdzeniem opinii mieszkańców wyspy, że Martin, nie jest i nie będzie lubianym szefem rządu.

Premier Martin, który wypowiedział się w tej sprawie dla telewizji Virgin Media, stwierdził też, że wcześniej był już niepopularny, ale nie przeszkodziło mu to w sformowaniu gabinetu, więc teraz musi wypełnić swoje zadanie, a do tego podejdzie z pełną powagą i odpowiedzialnością. Micheál Martin dodał, że w najbliższym czasie jego rząd będzie musiał podjąć kilka niepopularnych decyzji, ale i to nie wpłynie na funkcjonowanie gabinetu, choćby kolejny raz, oceny jego osoby były krytyczne.

Wiele działań i posunięć jest po prostu potrzebnych, powiedział Martin, więc należy pracować tak, by było to korzystne dla całego kraju, nie zaś dawało wyższe wyniki sondażowe.

Premier Martin stwierdził, że po zakończeniu swojej misji na stanowisku premiera, nie zamierza rezygnować z fotela lidera w Fianna Fáil i będzie kontynuował karierę polityczną.

Bogdan Feręc

Źr: Virgin Media

Polska-IE: Udostępnij...
Ważna decyzja rząd
Minister wydatków p
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish