Premier Mateusz Morawiecki w woj. podlaskim

Podczas wizyty szef rządu odwiedził teren budowy drogi ekspresowej S-61, która jest częścią międzynarodowego projektu Via Baltica, a także jedno z największych granicznych przejść drogowych Kuźnica Białostocka – Bruzgi na granicy polsko-białoruskiej.

Droga ekspresowa S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn zwiększy możliwości gospodarcze całego regionu i przyciągnie inwestorów – mówił Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, to bardzo ważna arteria komunikacyjna o strategicznym znaczeniu zarówno dla Polski, jak i Europy Środkowo-Wschodniej.

Zwiększenie bezpieczeństwa gospodarczego poszczególnych regionów jest naszym celem priorytetowym – mówił szef rządu.

Premier zaznaczył, że drogi ekspresowe i szybkiego ruchu są dla rządu kluczowe ze względu na rozwój, ale też podnoszenie bezpieczeństwa. Zapowiedział, że jeszcze w grudniu będzie gotowa ustawa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Podczas wizyty na przejściu granicznym Kuźnica Białostocka – Bruzgi szef rządu podziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz pracownikom Służby Celno-Skarbowej, za ich pracę, która zapobiegła miliardom wyłudzeń. Dzięki Waszej pracy oraz nowoczesnemu sprzętowi, udaje się udaremniać przemyty, które przynoszą wielomiliardowe straty dla budżetu państwa – kontynuował Mateusz Morawiecki.

Dzięki tym miliardom mamy dziś nowe drogi oraz liczne programy społeczne – podkreślił premier.

Premier.gov.pl

Podziel się:

Szef BBN: Prezydent
Jakimi cenami SPAR c
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn