Premier: – Mamy to!

Premier Leo Varadkar poinformował z radością, że Irlandia osiągnęła założony cel i otrzymała miejsce niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Leo Varadkarowi wtórował przyszły premier Micheál Martin, który także nie umiał ukryć radości, i stwierdził, że to bardzo dobra wiadomość. Nad kandydaturami Kanady, Norwegii i Irlandii głosowało 191 ambasadorów z całego świata, a Zgromadzenie Ogólne ONZ uznało, iż Irlandia powinna zasiadać w tym gremium.

Za Irlandią oddano 128 głosów, co oznacza, że zdobyła wymaganą większość ¾ głosów elektorskich, czyli przez dwa lata, zasiadać będzie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Leo Varadkar:

– Nasz powrót do Rady Bezpieczeństwa ONZ jest wyrazem uznania dla naszej pracy przez wiele dziesięcioleci. Wykorzystamy naszą obecność, aby przyczynić się do obrony naszych celów: pokoju i bezpieczeństwa, rozwiązywania konfliktów oraz pojednania, działań na rzecz klimatu, zrównoważonego rozwoju, a także równości płci. Będziemy pracować, aby pomóc krajom najbardziej podatnym na zagrożenia, najbardziej wrażliwym, najbardziej zagrożonym przez wyzwania, przed którymi stoi dziś społeczność międzynarodowa.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Picie ze stoperem w
Policjant zastrzelon
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish